Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zrozumieć swojego psa – seminarium praktyczne z Joanną Błońską

26 lutego, 2022 - 27 lutego, 2022

W związku z dużym zainteresowaniem marcowym warsztatem z Asią Błońską pt. „Zrozumieć swojego psa” z radością informuję, że udało się zorganizować drugi termin tj. 26-27.02.2021.
Szczegółowe informacje poniżej.
Mam zaszczyt zaprosić Was na seminarium praktyczne z szczególną dla mnie osobą, od której o psiej komunikacji nauczyłam się bardzo wiele, a każde kolejne spotkanie jest dla mnie źródłem nowej wiedzy i inspiracji.
Gdzie:
DOG TOK – Szkoleniowy Raj
Bure, Czerniejewo pod Poznaniem
Kiedy: sobota i niedziela 26-27.02.2022
Za ile:
1) uczestnik z psem – 650zł
2) uczestnik bez psa – 600zł
W ramach seminarium będzie poczęstunek w postaci napojów i słodkości, jak również obiad. W związku z tym wypełniając formularz zgłoszeniowy prosiłabym o wybór jaki posiłek preferujecie – do wyboru: mięsny, wegetariański, wegański.
Na miejscu jest możliwość skorzystania z noclegu za dodatkową opłatą (liczba miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń).
Osoby zainteresowane prosiłabym o kontaktowanie się z Agnieszką Kałek – szczegóły na profilu DOG TOK – Szkoleniowy Raj
W razie potrzeby doradzimy również inne możliwości noclegowe.
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wpłata zadatku w wysokości 200zł na wskazany w mailu zwrotnym numer konta. Reszta wpłaty wymagana jest w terminie do 14 dni przed jego rozpoczęciem.
Istnieje również możliwość rozłożenia płatności na raty – w razie takiej potrzeby piszcie na maila.
Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.
Celem zajęć będzie głębsza analiza możliwości wykorzystania wiedzy o psiej komunikacji w naszym wspólnym z nimi życiu codziennym. Będzie mowa o najczęściej zgłaszanych problemach z zachowaniem psa, wynikających z nieporozumień w komunikacji na linii człowiek-pies, o tym, jak można zapobiegać tego typu kłopotom.
Skoncentrujemy się na tym, co może powodować negatywne dla nas zachowanie psów, jak temu zapobiegać i co zrobić, aby naprawić sytuację, jeśli pies już zachowuje się źle.
Przejdziemy przez etapy: zrozumienie psa – udzielenie mu wsparcia– zdobycie jego zaufania.
Rozpoczniemy od wykładu, gdzie poruszymy temat:
– sygnały, po których nasz pies czuje się zagrożony,
– jak nasze ustawienie ciała, ruch, prędkość ruchu, płynność lub brak płynności, spojrzenia wpływają na psy,
– odległość w psiej komunikacji oraz jako ważny element w pracy z psem,
– sytuacje, w których bez wiedzy o psiej komunikacji błądzimy po omacku:
a. unikanie sytuacji zagrożenia w kontaktach z psami
b. karmienie jako sposób oswajania, przekonywania psa, odwracania uwagi – wady
c. psy lękliwe – zachowania agresywne w stosunku do części domowników – skąd się biorą,
d. interakcje psów na zewnątrz a interakcje na ograniczonej przestrzeni – skąd konflikty,
e. problem z odwołaniem psów lękliwych,
f. goście w domu,
g. spacer.
Zajęcia praktyczne zaplanowałyśmy tak, abyście mogli spróbować przećwiczyć pewne elementy pracy ciałem, wykorzystanie przestrzeni, doboru odległości, bez stresu, bez koncentrowania się na zbyt wielu rzeczach na raz. Między innymi dlatego zajęcia w sobotę odbędą się bez Waszych psów. Trenowani tym razem będziecie Wy.
W niedzielę każdy spróbuje swoich sił, pracując na „spacerowym torze”, przygotowanym przez nas, ze swoim psem lub z inną osobą z psem. Sprawdzicie swoje umiejętności czytania komunikatów psa i reagowania na nie, dobierania odległości, zmieniania kierunku. Popołudniu omówimy Waszą pracę, uzyskacie odpowiedzi na pytania, jakie w trakcie przejścia toru się pojawią i porozmawiamy o problemach, na jakie napotykacie na co dzień ze swoimi psami.
Ponieważ na zajęciach mamy ustalony harmonogram i ograniczony czas każdy uczestnik zostanie poproszony o wypełnienie ankiety i przesłanie do nas filmów ze swoim psem. Im więcej filmów prześlecie nam przed zajęciami, tym większą wiedzę o psie będziemy mogli zebrać, a dzięki temu więcej czasu na analizę zachowania danego psiaka będziemy mogli poświęcić na placu. Filmy te nie zostaną nigdzie upublicznione ani przekazane.
O prowadzącej:
Joanna Błońska jest trenerką psów z ok. dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z psimi problemami przed i po adopcji (w tym psami półdzikimi czy wolfdogiem). Pracuje również z innymi gatunkami zwierząt, bazując na wiedzy o komunikacji. W Norwegii budowała swoje doświadczenie dotyczące zwierząt gospodarskich, sporo czasu spędziła na obserwowaniu owiec, ich zasad życia w stadzie i komunikacji. Działa przy organizacjach pro zwierzęcych, gdzie konsultuje różne przypadki psów i zwierząt gospodarskich, pomaga przygotować psy do adopcji i rozwiązywać problemy z psami już adoptowanymi oraz prowadzi wykłady edukacyjne dotyczące psów i zwierząt gospodarskich, występuje gościnnie w audycjach radiowych. Prywatnie – przez lata opiekunka wielu psów odratowanych i rottweilerów, a obecnie dwóch psów adopcyjnych, w tym suki ze stada psów półdzikich, jednego żyjącego przez kilka lat z innymi psami bezdomnymi. Ale do swoich psów zalicza również te, które czekają na dom, lecz wcześniej wymagają pracy, w tym psy trafiające pod opiekę Fundacji Kastor czy te ze schroniska w Nowinach.
Więcej informacji na temat prowadzącej oraz jej artykuły można znaleźć tutaj:
https://www.opsiektorymowi.pl/
Wywiad z Joanną Błońską na temat komunikacji psów:
http://madeinswietokrzyskie.pl/nie-ma-zaklinaczy-psow/
Artykuł na stronie Fundacji Kastor na temat dobrostanu zwierząt na zajęciach dogoterapeutycznych i edukacyjnych:
http://www.fundacjakastor.org/…/edukacja-z-udzialem…

Szczegóły

Początek:
26 lutego, 2022
Koniec:
27 lutego, 2022

Organizator

DOG TOK – Szkoleniowy Raj
Phone
698 638 800
Email
dogtok.szkoleniowyraj@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

DOG TOK – Szkoleniowy Raj
Bure
Czerniejowo,
+ Google Map