Co kupić psu na prezent?

Święta Bożego narodzenia czy urodziny psa to dobra okazja by sprawić mu prezent. Zawsze przy takiej okazji pojawia się pytanie: Co kupić psu? Nie jest to proste pytanie. Patrząc na ilość zabawek dla psów, obroży, smyczy można naprawdę wybierać i wybierać. Warto jeszcze zastanowić się nad tym czy dany prezent dla psa jest na pewno bezpieczny dla naszego pupila. Poniżej klika mnie lub bardziej oryginalnych pomysłów na prezent dla psa.

Zabawki na prezent dla psa

Piłki i piłeczki dla psów. Piłka do rzucania psu to zawsze dobry prezent, pod warunkiem, że Twój pies lubi aportować cokolwiek mu nie rzucisz. Przy zakupie piłki warto pamiętać o kilku zasadach. Piłka dla psa powinna być w miarę miękka, tak by pies mógł ją dobrze chwycić zębami. Musi mieć otwór na przestrzał. Jest to niezwykle ważne w momencie gdy pies połknie piłkę a ta utknie mu w przełyku. Otwór w niej daje cień szansy, że pies nie udusi się w momencie zadławienia. Najlepiej gdy piłka jest ażurowa lub jest ze sznurkiem. Unikaj piłek z lanej, twardej gumy oraz piłek tenisowych. Pamiętaj także o rozmiarze piłki.

Fajną zabawką dla psa w tej kategorii są piłki w kształcie dużego jaja. Taka zabawka na śniegu będzie uciekać psu. Nie da się jej łatwo chwycić w zęby. Wersją budżetową takiej piłki jest piłka to rugby. Taka piłka w sklepie sportowym jest do dostania od 15 zł.

Szarpaki dla psów

Szarpaki dla psa, który lubi się bawić w przeciąganie to również dobry pomysł. Pies w czasie takiej zabawy nabiera pewności siebie, zacieśnia się więź między psem a jego opiekunem. Nie jest prawdą, że pies w czasie zabawy szarpakiem uczy się agresji. Mądra zabawa szarpakiem to podstawa. Jest to naprawdę jedna z lepszych zabaw z psem. Na rynku do dostania jest naprawdę ogromna liczba szarpaków. Przy ich wyborze należy kierować się wielkością, twardością i materiałem, z którego są wykonane. Jeśli masz psa, który dopiero uczy się zabawy szarpakiem lub nie „gryzie” sportowo to dobrym wyborem będzie szarpak z miękkiego materiału najlepiej puchatego, naturalnego futra. Skóra z królika lub owcy będzie naprawdę nakręcała psa na zabawę. Koszt takiej zabawki to około 60-70zł.

Jeśli Twój pies to wyjadacz w kwestii gryzienia i zabawy szarpakiem to lepszym wyborem będzie szarpak z materiału ringowego. Może cały rękaw będzie tym czymś czym będziecie trenować przez cały rok. Niestety taki rękaw to już większy wydatek bo najtańsze modele zaczynają się od około 200zł.

Zabawki dla psów?

Pisząc zabawki dla psów mam na myśli wszystkie te zabawki zalegające na półkach w sklepach zoologicznych. Ich kształt bywa różny jedne przypominają kurczaka, serdelki na sznurku czy inne różne zwierzątka. Tak naprawdę kształt nie ma większego znaczenia. Przy ich wyborze możesz kierować się np. tym jak zabawne są. Ważne by były bezpieczne. Taki bezpieczny prezent dla psa nie powinien zawierać jakiś plastikowych elementów np. oczy. Powinien być zrobiony z dość wytrzymałego materiału. Pamiętaj, że gdy tylko zabawka zaczyna być rozszarpywana przez psa to lepiej zakończyć zabawę a zniszczoną zabawkę wyrzucić.

Zwróć uwagę także, czy zabawka ma piszczący element. Jeśli Twój pies zbyt mocno nakręca się i ekscytuje piszczącą zabawką, męczy je bez opanowania to lepiej nie dawać mu takich zabawek lub wyciągnąć to piszczące coś. Tak samo gdy pies boi się takich odgłosów.

Naturalne gryzaki jako prezent dla psa

Za taki prezent Twój pies na pewno będzie Ci wdzięczny. Naprawdę fajne naturalne gryzaki możesz kupić za nie duże pieniądze. O wiele bardziej atrakcyjne ceny znajdziesz w sklepach internetowych niż tych stacjonarnych. Jakie gryzaki sprawią psu radochę. Ja polecam kopyta i rogi wołowe. Te pierwsze przy dłuższym gryzieniu zaczynają oddawać zapach bydła i obory. Nie jest to bardzo intensywny zapach ale mniej świadomość tego. Twojemu psu ten zapach będzie na pewno odpowiadał. Twarde gryzaki posłużą psu o wiele dłużej niż np. skóry czy ścięgna. Pamiętaj jednak by obserwować zabawę psa. Jeśli na gryzaku pojawi się krew z dziąseł zabierz psu zabawkę i wróć z nią za kilka dni. Ogromnym plusem poza ceną takiej zabawki jest fakt, że po połknięciu fragmentu takiego rogu lub kopyta psu nic nie powinno się stać.

Zabawki logiczne maty węchowe

Zabawka logiczna, która polega na tym, że pies musi wykonać jakąś prostą czynność by dostać się do jedzenia, także będzie fajnym prezentem dla psa. Podobnie jak maty węchowe, w które schowasz smaczki, zajmą psu sporo czasu. Maty dodatkowo mogą pomóc w wyciszeniu psa i nauczeniu go skupienia. Wybór zabawek tego typu jest naprawdę spory i trudno tu wskazać jedną konkretną. Pamiętaj, że Twój pies szybciej lub później „rozgryzie” o co chodzi w zabawie i konieczny będzie kolejny zakup.

Takie zabawki logiczne możesz także wykonać samemu z tanich elementów dostępnych w sklepach.

Zasady zabawy z psami

Aby zabawa była efektywna i bezpieczna warto znać kilka zasad. Poza naturalnymi gryzakami nie zostawiaj psu zabawek czy piłek dostępnych non stop. Zabawka, którą pies ma cały czas w zasięgu pyska wcześniej czy później znudzi się psu. Namówienie wtedy psa na zabawę będzie trudne lub niemożliwe. Nic innego poza nową zabawką nie będzie wstanie zainteresować psa.

Nie baw się w domu. Jeśli Twój pies umie się bawić piłką lub szarpakiem to unikaj zabawy w domu. Niech dom będzie miejscem odpoczynku i wyciszenia. To zawsze dobrze robi szczególnie gdy masz psa, który jest żywszy i lubi robić zamieszanie.

Aporty i rzucanie. Pamiętaj by zabawa w rzucanie nie trwałą zbyt długo i nie była zbyt rozkręcająca. Wszystko z wyczuciem. Jeśli widzisz, że pies już trochę niezdrowo fascynuje się zabawą, przerwij ją poczekaj aż pies ochłonie i możesz ponownie rzucić coś psu. Pies nauczy się wtedy wyciszania się i uspakajania.

Popsuta zabawka idzie do śmietnika. Jeśli nie jesteś w stanie naprawić zabawki to popsutą, rozgryzioną zabawkę zabierz psu i wyrzuć. Nie ryzykuj połknięcia kawałka czy zadławienia.

Ważne jest także abyś to Ty inicjował zabawę i kończył ją zanim psu się ona znudzi. Pozostawiaj psa w niedosycie wpłynie to pozytywnie na Twoją relację z psem. Będzie on bardziej skory do słuchania się Ciebie czy skupieniu się na Tobie.

Czy można rzucać psu piłkę do tenisa?

Piłka do tenisa nie jest bezpieczną zabawką dla psa. Podobno materiał z jakiego jest wykonana niszczy psu zęby. Jednak ważniejszą przyczyną jest fakt, że w przypadku zadławienia nie daje psu szansy na przeżycie.

Czy piłka to dobra zabawka dla psa?

Jeśli piłka spełnia kilka podstawowych zasad to na pewno jest to bezpieczna i fajna zabawka. Najważniejsze by piłka miała otwory pozwalające na przepływ powietrza w momencie zadławienia. By uniknąć zadławienia warto by piłka była odpowiedniego rozmiaru do pyska psa.

Jaka piłka dla psa?

Dobrze by była ażurowa i do tego odpowiedni duża tak by pies nie mógł się nią zadławić. Unikaj piłek piszczących. Takie zabawki potrafią zbyt mocno rozkręcać psa.

Jaki szarpak dla spa?

Wybór szarpaka zależy od tego czy pies potrafi się bawić takimi zabawkami. Jeśli pies potrafi i lubi się przeciągać to szarpak z mocnego materiału odpowiednio twardy będzie dobrym wyborem. Szarpak typu mop czy z naturalnego materiału typu skóra królika czy z owcy będzie cieszyć każdego psa bez względu na jego doświadczenie.

Czy zabawka dla psa może piszczeć?

Tylko gdy Twój pies jest zrównoważony a ty czuwasz nad przebiegiem zabawy. Nie pozwalaj by pies nakręcał się piszczeniem. Jeśli pies zaczyna gryź i stara się rozszarpać zabawkę a w tym czasie nie wiele do niego dociera to znaczy, że zabawa przerodziła się w niezdrowe zachowanie. Lepiej unikać piszczących elementów.

Jak bawić się z psem?

Ważne byś to opiekun decydował kiedy zaczyna zabawę i kiedy ją kończy. To nie pies powinien przynosić zabawkę w pysku i domagać się zabawy. Jeśli tak robi weź ją od psa, podziękuj. Odczekaj parę minut, nie zwracaj w tym czasie uwagi na psa, dopiero wtedy zacznij bawić się z psem. Kończ zabawę w czasie gdy jest ona jeszcze atrakcyjna dla psa. Pozostawiaj psa w niedosycie. Unikaj ekscytującej zabawy w domu.