Gdzie na plażę z psem na mierzei wiślanej?

Jeśli przyjechałeś wypocząć w wakacje na mierzei wiślanej ze swoim psem to pamiętaj, że nie wszystkie plaże są dostępne dla czworonogów. Cała mierzeja podzielona jest między gminę Sztutowo i Krynica Morska. Jak to często bywa na tak niewielkim obszarze przepisy nie mogą być spójne i jednolite tak by nie zastanawiać się na terenie jakiej gminy wchodzi się z psem na plaże i czy popełnia się jakieś wykroczenie

Pies na plaży w Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki i okolice przekopu mierzei.

Tu właściciele psów w sezonie 2021 nie mają lekko. Nie wszędzie można wchodzić z psem. Psia plaża jest tylko jedna i znajduje się przy wejściu na plażę nr 56 to jest między Sztutowem a Kątami Rybackimi. Jest to niestety jedyna plaża, na którą można wejść w tej części Mierzei Wiślanej.

Psia plaża Przebrno, Krynica Morska, Nowa Karczma, Piaski

O wiele lepiej przedstawia się sytuacja psów i ich właścicieli w gminie Krynica Morska. Tu można wchodzić z psem na plażę na całej długości wybrzeża z wyłączeniem zorganizowanych kąpielisk i plaż strzeżonych.

Zasady wchodzenia na plażę z psem

  • Zawsze sprzątaj po swoim psie
  • Trzymaj psa na (smyczy szczególnie latem)
  • Zapewnij psu cień i wodę
  • Szanuj innych plażowiczów. Jeśli nie chcą kontaktu z psem odejdź trochę dalej

Czy pies może dostać udaru cieplnego?

Tak. Szczególnie na plaży gdy nie ma możliwości schowania się w cień. Nie pozwól psu szaleć bez opamiętania na słońcu gdy nie ma możliwości schłodzenia się.

Czy słońce może poparzyć psa?

Poparzenia słoneczne dotyczą psów ras bez sierści. Mówi się, że pies o czarnej sierści gdy ta jest mokra także może ulec poparzeniu od słońca jednak jest to niezwykle rzadkie.

Czy plaże dla psa są bezpieczne?

Psom ras średnich i dużych na plaży raczej nic nie zagraża. Psy małe są narażone na atak i porwanie przez drapieżniki. Niezwykle niebezpieczna pod tym względem może być mewa srebrzysta, która bez przeszkód może poderwać yorka a następnie z dużej wysokości upuścić go do wody.

Dodaj komentarz