Psie pytania i odpowiedzi

Czy czosnek odrobacza psa?

Nie! Jest to dosyć popularny mit. Psu nie należy podawać czosnku ani kapusty kiszonej by go odrobaczyć. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies jest zarobaczony to udaj się do najbliższej przychodni weterynaryjnej. Leki odrobaczające nie są drogie. Możesz je podawać profilaktycznie. Nie stosuj domowych metod odrobaczania bo te poza tym, że są nie skuteczne mogą być niebezpieczne dla Twojego psa.

Jak uspokoić psa, kiedy w amoku szczeka na ludzi?

Tak naprawdę, gdy pies jest już naprawdę „zgrzany” nie reaguje na Twoje przywołanie to nie jesteś w stanie nic innego zrobić niż zapiąć go na smycz i odejść w przeciwnym kierunku do tego co stresuje psa. Jeśli chcesz uniknąć takiego zachowania psa w przyszłości koniecznie udaj się do sprawdzonego trenera, który oceni co tak naprawdę stresuje psa oraz przedstawi ci serię ćwiczeń, która pomoże w opanowywaniu emocji przez zwierzę. Na pewno nie szarp psa, nie krzycz, nie staraj się do niego dotrzeć. Takie działanie tylko utrwalają złe zachowanie psa.

Pies jest zazdrosny gdy się przytulam lub z kimś tańczę.

Jeśli Twój pies jest niespokojny, podgryza, piszczy czy skacze gdy Ty przytulasz się do swoich bliskich (chłopaka, męża, żony, dziewczyny), to nie jest to objaw zazdrości a stresu i niepokoju u psa. W świecie psów takie zachowanie (stanie na dwóch łapach, obejmowanie się łapami) jest objawem walki. Psy w swej naturze unikają konfliktów i często gdy dwa psy walczą ze sobą trzeci będzie wchodzić pomiędzy nie by je rozdzielić i pogodzić.
Dlatego jeśli Twój pies także odczytuje przytulanie jako walkę to najłatwiej będzie nie prezentować przy psie takich zachowań. Jeśli jednak chce spróbować to możesz pokazać psu, że wszystko jest ok. Nie krzycz na psa, nie odsyłaj na miejsce gdy ten próbuje rozładować, w jego oczach, konflikt.

Czy pies lubi być przytulany?

Psy w swej na turze nie lubią być unieruchamiane. Dowiedziono naukowo, że uniemożliwienie psu ruchu jest jedną z bardziej stresujących czynności. Dlatego też większość psów nie lubi być przytulanych i często właśnie w momencie objęcia psa dochodzi do pogryzień w okolicy szyi czy twarzy. Jeśli Twój pies przy przytuleniu odwraca głowę, oblizuje się, ziewa czy sztywnieje to z całą pewnością nie lubi być przytulanym. Psy wybaczają wiele swojemu opiekunowi i mimo, że nie lubią być tulone nie od razu ugryzą. Jednak jeśli zależy ci by pies dobrze się czuł przy Tobie to zrezygnuj z takiej formy bliskości. Zabawa piłką czy przeciąganie się szarpakiem z pewnością go ucieszą.

Pies przywiera do podłoża co robić?

Przede wszystkim nie dopuszczaj do takiej sytuacji. Jeśli zauważasz, że pies zamierza się położyć to odwróć jego uwagę i szybko zmień kierunek marszu. W oduczeniu psa przywierania do podłoża z pewnością pomoże pilna obserwacja tego co sprawia, że pies się tak zachowuje i szybkie przeciwdziałanie. Możesz także nauczyć psa skupiania uwagi na Twojej dłoni. Możesz też kazać psu wykonać jakąś czynność np. siad gdy ten zamierza położyć się.

Czy zabierać psie kupy z lasu?

Nie. Sam fakt pakowania odchodów psa do worków jest mało ekologiczny. Zabieranie jej w lesie jest bez celowe. W ciągu kilku dni żyjące w lesie zwierzęta( w szczególności dziki) zaopiekują się nią i posprzątają. Jeśli Twój pies zostawił „coś” na ścieżce możesz zabezpieczyć kupę np. kilkoma gałęziami tak by nikt w nią nie wszedł. Zbieranie psich odchodów do worka a następnie pozostawianie tego worka w lesie jest niedopuszczalne!

Czy na 100cznia mogę wejść z psem?

Tak jak najbardziej. Ochrona nie robi żadnych problemów z wprowadzaniem psów. Obserwuj jednak swojego psa czy nie jest przytłoczony tym miejscem i nie staje się zaniepokojony. W ciągu dnia 100cznia to idealne miejsce na wypad, dobre jedzenie, leżaki i możliwość porozmawiania. Nocą jednak to miejsce może być za trudne dla psa. Tłum ludzi, głośna muzyka to może być za dużo dla twojego psiego towarzysza.

Czy na Ulice Elektryków mogę wejść z psem?

W ciągu dnia, gdy wpadasz spotkać się z przyjaciółmi, zobaczyć wystawę w Plenum, czy coś zjeść np w NIE/Mięsnym jak najbardziej możesz wejść z psem. Wieczorami jednak gdy miejsce przeistacza się w głośną imprezownię to dla psa może być już zbyt stresujące. Ochrona jednak nie zrobi problemu z wejściem.

Czy do Nie/mięsny mogę wejść z psem?

Tak poza tym, że w lokalu na Jaskółczej 24 w Gdańsku dają świetne jedzenie to jest to także lokal przyjazny zwierzętom. Możesz wejść do niego lub siedzieć na zewnątrz ze swoim psem. Przed lokalem zawsze jest miska z wodą.

Dodaj komentarz