Gdzie z psem na plaże w Trójmieście

wpis w: Uncategorized | 0

Plaże dla psów w Gdańsku

W Gdańsku możesz wejść z psem na plaże wszędzie z wyjątkiem plaż przy strzeżonych kąpieliskach. Gdańsk z całego Trójmiasta jest pod tym wzglądem najbardziej przyjaznym psom miastem. Tak liberalne podejście obowiązuje przez cały rok. W gdańsku przy wejściu nr. 34 znajduje się także specjalna, ogrodzona plaża na której ustawione są także różne przeszkody. To tak zwana „Psia stacja”

Plaże dla psów w Sopocie

Sopot nie jest już tak przychylnym psom miastem, pod względem dostępności plaż dla psów. Poza sezonem w Sopocie na plaże możesz wchodzić z psem wszędzie. Od 1 maja do końca września Sopot wydziela specjalne odcinki plaż gdzie psy są mile widziane, a wchodzenie z psem nie grozi mandatem. Sopockie plaże dla psów, w sezonie letnim, są oznaczone znakami z symbolem psa. W roku 2021 takie plaże znajdują się pomiędzy wejściem nr. 1 i 2 oraz 43 i 45. Plaże dla psów

Plaża dla psów w Gdyni

Plaże gdzie spokojnie możesz wejść z psem w Gdyni znajdują się przy wejściu nr. 4 (Babie doły) oraz w całych Kolibkach. Sytuacja na pozostałej części gdyńskich plaż nie jest jednoznaczna i pewna. Miasto dopuściło wchodzenie na plaże z psem jednak na poszczególnych ich odcinkach obowiązują indywidualne regulaminy.

Kilka zasad przebywania z psem na plaży

• Przyjdź na plażę z psem gdy ten już załatwi swoje potrzeby fizjologiczne wcześniej
  • Trzymaj swojego psa na smyczy lub długiej lince
  • Nie pozwól psu na ganianie czy podchodzenie do ptaków.
  • Małe psy np. Yorki mogą zostać zaatakowane przez np. mewę srebrzystą. Trzymaj psa na smyczy.
  • Sprzątaj po psie. ZAWSZE.

Zoo Gdańsk Pies

Do oliwskiego zo w Gdańsku nie możesz wchodzić z psem. Nawet tymi małymi noszonymi w torbach.

Pies na plaży Gdańsk, gdzie?

Na plaże, z psem, w Gdańsku możesz wejść wszędzie przez cały rok.

Psia plaża Gdyni

Na plażę, z psem w Gdyni możesz wejść w Kolibkach oraz Babich Dołąch (Wejście nr 4)

Pies na plaży Sopot, gdzie?

W Sopocie plaże dla psów znajdują się przy wejściach 1-2 i 43-45.

Czy na molo Sopocie mogę wejść z psem?

Tak na sopockie molo możesz wchodzić z Psem przez cały rok.

Psi wybieg na plaży w Gdańsku

Specjalny ogrodzony kawałek plaży w Gdańsku, na którym znajdują się przeszkody znajduje się przy wejściu nr 34

Czy ptak może zaatakować psa?

Tak jak najbardziej. Małe psy są dopadane przez ptaki drapieżne. Na nadmorskich plażach zdarzają się ataki mew srebrzystych na małe pieski.