Piesotto pierwsze wrażenia

Ten tekst jest krótką recenzją gotowego i pełnowartościowego jedzenia dla psów. Nie będzie to pełna recenzja bo do tej należałoby dodać choćby podstawowe badania krwi. By takie badania były wiarygodne proces testowania musiałby trwać znacznie dłużej niż 3 tygodnie.
Uwaga klikając w ten link PIESOTTO uzyskasz zniżkę 30% na dwa pierwsze zamówienia.

Zamawianie Piesotto

Rejestrując się na Piesotto.pl (klikając w link otrzymasz 30% rabatu) odpowiesz na kilka pytań, takich jak wiek psa, stopień aktywności czy uczulenia i nietolerancje. Zastanów się dobrze odpowiadając na te pytania. Dzięki nim otrzymasz odpowiednio dobrane rodzaje paczek.

Piesotto – dostawa

Paczka była awizowana na rano i miała przyjść tak jak dieta pudełkowa. Niestety wychodząc do pracy jeszcze jej nie było. Wracając około 16 paczka czekała przed domem. Aha! Pomyślałem – będzie kłopot. Wyjątkowo ciepły październikowy dzień, a paczka z mrożonym jedzeniem leżała kilka godzin na zewnątrz. Zdziwiłem się jednak bo w kartonie jedzenie było szczelnie zapakowane w specjalnej foli termicznej. Ani jedna paczka z jedzeniem nie rozmroziła się.

W moim przypadku całe jedzenie przyszło popakowane w niewielkie paczki, po dwie na każdy dzień.

Tak wyglądało rozpakowanie paki.

Piesotto – unboxing

Jak wprowadzić piesotto do diety psa?

Dla wielu opiekunów fakt, że psy bardzo często źle znoszą zmianę karmy może być zaskakujący. Nie wiedzą, że nawet zmiana pomiędzy suchymi karmami może powodować problemy żołądkowe. Psy pod tym względem są delikatniejsze od kotów. Tu z wiedzą i pomocą przychodzi producent karmy. Przy rozpakowywaniu karmy, zanim otworzysz folię termiczną najpierw zobaczysz kilka kartek. Jedna z nich zawiera dokładną instrukcję mówiącą jak wprowadzić nowy rodzaj karmy.

I tak, producent proponuje by przez pierwsze dwa dni Piesotto stanowiło jedynie 1/4 dziennej dawki, w kolejnych 2 dniach 1/2 dawki, w dniu 5 i 6 to już 3/4 porcji, a po tygodniu Piesotto może stanowić już 100%

Mój pies, Zefir, który jest raczej wrażliwy na zmiany w karmie nie miał jakichkolwiek biegunek czy wymiotów. Po pierwszej dawce od razu dał znać, że mokre żarcie smakuje mu lepiej. Cierpliwe odczekanie w siadzie przed miską stało się trudniejsze.

Czy piesotto jest smaczne?

Tak, choć jak dla mnie osobiście mało słone 🙂 to oczywiście żarcik, ale musicie wiedzieć, że w zasadzie próbuję wszystkiego, co daje psu do zjedzenia (no może z wyjątkiem suszonych smaczków i gryzaków).

Oczywiście pies nie powie, że coś mu smakuje bardziej lub mniej. Ale dosyć łatwo odczytać znaki, jakie daje pies. W przypadku Zefira widać było od razu, że Piesotto mu podchodzi. Tak jak pisałem wyżej – dużo ciężej było mu usiedzieć spokojnie przed miską. Samo podchodzenie z pełną miską powodowało, że zachowywał się inaczej niż w przypadku gdy był karmiony suchą karmą. Podskakiwał i delikatnie wokalizował dając znać jak bardzo mu się spieszy by dostać porcję żarcia. Nawet otwieranie zamrażarki i przygotowywanie porcji na przyszłość aktywowało koleżkę.

Piesotto – wrażenia opiekuna

Tak jak pisałem wyżej – sposób pakowania, porcjowania i dostęp do niezbędnych informacji, takich jak skład karmy sprawiają bardzo dobre wrażenie. Osobiście rozważam przejście już na stałe na mokrą karmę od Piesotto. Zachowanie psa po przejściu na mokrą karmę także przekonuje by zmienić sposób karmienia psa.

Piesotto – dobre rady

Producent karmy sugeruje by wyciągać jedzeni z zamrażarki na 12h przed podaniem i pozostawić w opakowaniu, a następnie wyłożyć do miski. Takie podejście powoduje jednak, że przy wyciskaniu jedzenia z worka pozostaje go trochę w worku i trzeba je wyciągać łyżką czy nożem. Dlatego my robiliśmy to inaczej.

Przygotuj sobie dwie miski i wyłóż do nich z worków jeszcze zamrożone jedzenie. Dzięki temu nic nie zostanie w worku. I dodatkowa rada. Jeśli porcja zbyt późno zostało wyłożona do misek możesz ją lekko podgrzać dolewając odrobinę ciepłej wody.

Piesotto – kod zniżkowy

Kod zniżkowy to ZEFIR2X30 lub kliknij w link PIESOTTO

Dodaj komentarz