Podróże z psem koleją

Jak nauczyć psa jeżdżenia pociągiem?

Jak zwykle w przypadku nauki psa podziel cały proces na drobne części. Pamiętaj, że pies w pociągu musi posiadać kaganiec. Jeśli Twój pies nigdy go nie nosił, to założenie go tuż przed podróżą to bardzo zły pomysł. Pies, który nie miał styczności z bujającym i głośnym żelaznym potworem będzie przeżywał ogromny stres. Założony dodatkowo kaganiec będzie go potęgował. Dlatego najpierw przerób z psem zakładanie kagańca. Z naszym opisem jak to zrobić przyjdzie Ci to bez trudu.

Gdy już masz opanowane zakładanie i noszenie kagańca wybierz się na dworzec by pokazać psu pociągi i zapoznać go z hałasami panującymi na dworcu.

Weź ze sobą smaczki lub porcje psiego jedzenia i gdy pies nie przejawia panicznego lęku daj mu je tak by kolej zawsze kojarzyła mu się z czymś smacznym i dobrym. Najlepiej jeśli możesz wybrać się na dworzec kilka razy w ciągu np. 2 tygodni. Takie powolne przyzwyczajanie psa ma swoje ogromne plusy. Dodaje mu pewności siebie i przebiega optymalnie dla jego psychiki.

Następny krok to próba wejścia do pociągu. Może zdarzyć się tak, że pies ufa Ci i wejdzie wszędzie za Tobą bez względu czy obawia się tego czy nie (winda, gabinet weterynaryjny czy pociąg). Jeśli nie będzie chciał jednak wejść to znajdź o ile to możliwe miejsce gdzie pociągi zatrzymują się na dłużej z otwartymi drzwiami i spróbuj spokojnie zachęcić psa (słowem, czy smaczkami). Gdy pies wejdzie nie szczędź pochwał i czegoś dobrego. Dla psa to naprawdę spore wyzwanie.

Gdy już pies wchodzi i wychodzi z pociągu wybierz się z nim na krótką podróż. Jeden, dwa przystanki. W czasie podróży nie zwracaj szczególnie uwagi na psa gdy ten wykazuje objawy stresu. Bądź po prostu blisko. Gdy tylko wyjdziecie pochwal psa, natychmiast zdejmij kaganiec i daj coś dobrego do jedzenia lub jeśli pies woli zabawę pobaw się z nim. Takie podróże także warto powtórzyć 3-4 razy. Pies szybko połączy, że podróżowanie kończy się czymś dobrym i chętnie będzie z tobą jeździł.

Pies nie chce sam wsiąść do pociągu

Jeśli pies ma duże obawy niezbędna będzie pomoc w wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu. Niestety nie masz pociągu na wyłączność i nieskończonego czasu na trening. Dlatego jeśli już musisz wnieść psa to zwiększ ilość ćwiczeń ale zmniejsz do minimum czas przebywania psa w pociągu. Wnosisz psa do środka, stawiasz na podłodze na parę sekund (możesz nagrodzić smaczkiem jeśli w ogóle chce jeść) i wynosisz a następnie nagradzasz. Nie pozwalaj psu na ucieczkę samemu z pociągu. Nie czekaj także aż objawy stresu same miną. Jest to, w prawdzie, jedna z metod uczenia psa, jednak jeśli dysponujesz czasem to dłuższy trening będzie dla psa zdrowszy.

WKD bilet na psa

Małe psy, trzymane w transporterze lub na kolanach podróżują za darmo. Większe zwierzęta muszą posiadać bilet. Cena biletu jest zależna od strefy biletowej i wynosi 50% ceny biletu normalnego, tj. 2,05 zł (I strefa – do 19 minut), 2,75 zł (II strefa – do 38 minut) lub 4,00 zł (powyżej 38 minut).
Uwaga: Musisz mieć świadectwo szczepienia psa. Pies musi mieć kaganiec i być na smyczy. Zwierzę nie może być agresywne czy zakłócać spokoju.

SKM Trójmiasto przewóz psa

W Trójmiejskiej SKM-ce możesz przewozić psa. Pies musi być na smyczy i w kagańcu. Koszt przewozu psa w sezonie 2021 to 3zł. Bilety najlepiej kupować w kasach bo obsługa automatów biletowych jest kłopotliwa

SKM WARSZAWA ile kosztuje przewóz psa?

W Warszawie przewóz psów jest bezpłatny. Psy muszą być w transporterze lub mieć założony kaganiec i być na smyczy. Nie mogą być agresywne i stwarzać niebezpieczeństwa dla innych psażerów.

KOLEJE MAŁOPOLSKIE cena biletów dla psów

W KMŁ cena biletu za przewóz dużego psa to 3zł. Jeśli psa przewozisz na kolanach lub w transporterze to przewóz jest darmowy. Pamiętaj by pies przewożony „luzem” miał założony kaganiec i zapiętą smycz.

ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA czy mogę przewozić psa?

Jak najbardziej! Psy przewożone w pojemnikach podróżują za darmo. Większe zwierzęta muszą być w kagańcu, a koszt przewozu to 4,5zł

KOLEJE WIELKOPOLSKIE przewóz psa.

W kolejach Wielkopolskich psa musisz przewozić w kagańcu i na smyczy. Jak często bywa na kolei małe zwierzęta trzymane na kolanach czy w transporterze podróżują za darmo. Psy średnie i duże muszą posiadać bilet za 4,5zł

KOLEJE ŚLĄSKIE cena biletu za psa.

Bilet na przewóz psa w Kolejach Śląskich wymagany jest jedynie w przypadku gdy pies jedzie na smyczy i nie trzymany jest na kolanach czy w pojemnikach. Koszt biletu to 2zł.

KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE czy muszę płacić za bilet?

Jeśli pies podróżuje na kolanach lub w transporterze to nie musisz płacić za bilet. Większe psy, będące na smyczy i w kagańcu podróżują na bilecie za 4,5zł.

KOLEJE MAZOWIECKIE darmowy przewóz psa

Darmowy przewóz psa w KM jest możliwy tylko w przypadku przewozu jednego zwierzęcia bez znaczenia czy jest on na smyczy i w kagańcu, czy w transporterze lub trzymanym na kolanach.

POLREGIO PRZEWOZY REGIONALNE jak przewozić psa.

Według regulaminu Polregio przewozu psa może dokonywać jedynie osoba pełnoletnia. Do podróży upoważnia bilet za 4,5zł za psy duże za psy przewożone w kontenerach nie pobierana jest opłata.. Co ważne współpodróżni w przedziale nie mogą zgłaszać sprzeciwu co do przewozu psa (Nie dotyczy to psów przewodników). Jeśli pociąg jest bezprzedziałowy to zgoda współpodróżnych nie jest wymagana.

PKP INTERCITY pies

Cena za przewóz dużego psa w Intercity jest wysoka i wynosi 15,20 zł. Pies musi być pod opieką osoby dorosłej. Możliwy jest przewóz tylko jednego psa. Psy w kontenerach podróżują za darmo.

Dodaj komentarz