Smycz miejska dla psa – jak wybrać najlepiej?

Smycz miejska to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów wyposażenia psiej garderoby. Doskonale spisuje się ona zarówno podczas spacerów w centrum miasta, w parku, a także podczas wycieczek w góry. Uniwersalna smycz miejska charakteryzować się powinna wytrzymałością, funkcjonalnością oraz ergonomią – dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, żeby wybrać najlepszą smycz dla psa.

Smycze dla psa – rodzaje smyczy dla psów

Smycze dla psa można podzielić przez wzgląd na zastosowanie oraz oferowany zakres funkcjonalności. Wydawać się może, że służą one jedynie do wyprowadzania psów, jednak znajdują one również inne zastosowania – wykorzystywane są podczas treningów, nauki zwierzęcia poprawnego zachowania, a także zabaw na świeżym powietrzu. W zależności od przeznaczenia smycze dla psa podzielić więc można na: taśmy i linki treningowe, a także smycze spacerowe. Dodatkowo, w zależności od przeznaczenia, smycze dla psa różnić się mogą zakresem funkcjonalności – wyróżnić można klasyczne taśmy o określonej długości, a także smycze automatyczne.

Jaką smycz wybrać dla psa? Co uwzględnić przy wyborze?

Wybór smyczy dla psa nie należy do najłatwiejszych. Podczas wyboru uwzględnić należy nie tylko rodzaj smyczy, ale przede wszystkim charakter i temperament pupila, jego wagę i wzrost, a także predyspozycje do wyrywnego zachowania. W zależności od wielkości i wagi psa należy uwzględnić takie parametry jak długość i szerokość smyczy. Drobne psy i szczenięta do 10 kg wymagać mogą wąskiej smyczy (o szerokości taśmy ok. 1 cm) a także taśmy o długości od 120-150 centymetrów. Są one uniwersalne, pozwalają zachować kontrolę nad pupilem, a jednocześnie nie plączą się między jego łapami. Dla psów o większej masie i sile lepszym wyborem są taśmy o większej szerokości i regulowanej długości, na co pozwalają smycze przepinane. Duże znaczenie podczas wyboru smyczy dla psa ma również materiał, z którego jest wykonana. Taśmy materiałowe charakteryzuje wytrzymałość i duża wygoda użytkowania, a ponadto dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych wyróżniających się ciekawymi nadrukami. Alternatywnym rozwiązaniem są smycze dla psa z taśmy BioThane, które stworzone są z syntetycznego, przypominającego w swojej fakturze skórę, materiału o dużej wytrzymałości – w ofercie Baylabel również dostępne są w przepinanym wariancie.

Smycz miejska dla psa w BayLabel

Najlepszą smycz miejską dla psa znajdziesz w ofercie sklepu z designerskimi akcesoriami dla pupili Baylabel. Wysoka jakość wykonania, z dbałością o najmniejsze szczegóły, takie jak okucia i klamry, a także oryginalny wygląd wynikający z unikatowego wzornictwa. Smycz miejska dla psa to nie tylko funkcjonalne akcesorium pozwalające zadbać o bezpieczeństwo pupila na spacerach, ale również stylowy dodatek, który może oddawać jego charakter oraz naturę. Dzięki możliwości skomponowania ich w zestawie ze smyczą lub dopasowanymi kolorystycznie szelkami doskonale spisują się one w tej roli. Sprawdź ofertę BayLabel pod adresem https://baylabel.pl/sklep/kategoria/dla-psa/smycze/ i wybierz najlepszą smycz miejską dla psa!

2 komentarze do “Smycz miejska dla psa – jak wybrać najlepiej?”

  1. Jeśli wymyślono dla snobów smycz miejska 😂 to rozumiem ,że wyślij.sie również smycz wiejska 😂😂😂

Dodaj komentarz